Týden rané péče® „Na lidech záleží“

5.–11. listopadu 2018   |   Poradna rané péče Dorea
Poradna rané péče DOREA si pro Vás v rámci týdne rané péče, který probíhá v celé České republice 5.–11. listopadu 2018 (více informací o kampani se dozvíte na www.ranapece.cz ), připravila zajímavé akce.
Slogan letošní kampaně Týden rané péče® „Na lidech záleží“ se zaměřuje na podporu rodiny, její soudržnosti a odolnosti a zdůrazňuje vzájemnou spolupráci. Tak jako je rodina upevněna vztahy lidí, kteří ji tvoří, tak i prostředí okolo rodiny je utvářeno mnoha lidmi okolo ní. I ti hrají významnou roli v tom, jak rodina svůj život s postižením zvládne.
V Týdnu rané péče® chceme ukázat, že raná péče podporuje rodinu jako systém, pracuje se všemi jejími členy, napomáhá hledat vnitřní i vnější zdroje, propojuje formální i neformální pomoc. Aby celý systém dobře fungoval, musí spolupracovat i odborníci, kteří tvoří tým okolo dítěte a jeho rodiny. Raná péče propojuje lidi a „Na lidech záleží“.
Videospot:
V Poradně rané péče DOREA, na Kamenné 11, Brno se můžete těšit na tyto zajímavé akce:

Úterý 6. 11.

9.30 až 11.30 hodin: FIRMA REHA 2015

Společnost REHA 2015, s.r.o. vznikla na sklonku roku 2015 jako výhradní zástupce R82 A/S a nástupce české pobočky firmy R82 CZ. Pracovníci se každodenně snaží pomáhat a nacházet optimální řešení pro klienty tak, aby jim zlepšili kvalitu života. Zaměřují se na sedačkové systémy, vertikalizační zařízení, chodítka, bezbariérové vybavení toalety a koupelny, atd. V rámci setkání Vám nabídnou poradenství ohledně nastavení bezbariérovosti přímo na míru.

13.00 do 14.30 hodin: PŘEDNÁŠKA O AAK

Anotace: Péče o děti s postižením je často zaměřená na tělesnou stránku problému a nezřídka se stává, že odborníci přehlíží psychické a sociální aspekty. Problém často nastává ve chvíli, kdy rodiče zjistí, že se s dítětem nedokáží domluvit a vázne vzájemná komunikace. Aby k těmto problémům nedocházelo nebo aby se daly řešit, používáme pomůcky a metody alternativní a augmentativní komunikace (AAK). Jak vypadají konkrétní pomůcky, kdy s AAK začít, jak rychle se daří pokroky a mnoho dalších praktických informací se dozví účastnící přednášky, ve které bude prostor i na vaše dotazy.
Informace o lektorovi, Mgr. Aneta Blahová: „Pracuji na oddělení klinické psychologie FN u Sv. Anny v Brně, výzkumně se věnuji rané psychodiagnostice dětí s pohybovým postižením a v soukromé praxi pracuji s dětmi s hendikepem nejen na rozvoj AAK.“

Čtvrtek 8. 11.

10.00 až 13.00 hodin: WORKSHOP MOTÝLÍ MASÁŽE

Anotace:
Baby motýlí masáže
 – jsou jemná doteková technika. Mohou se jí masírovat už i děti v inkubátoru. Nicméně je pro všechny děti. Pomáhají i při problémech s krmením dítěte, jsou účinné při bolavých bříškách a pomáhají prohlubovat citovou vazbu mezi rodičem a dítětem. Touto technikou je již vyškoleno 100 dětských sestřiček po celé ČR. Díky jednoduchosti, logickému postupu a grafickému manuálu se jí můžete perfektně naučit za 2 hodiny.
Těhotenské relaxační omalovánky – jedna z dalších relaxačních technik, kdy se spolu vyřádíme s pastelkami v ruce. Povíme si, jak omalovánky fungují nejen pro těhotné maminky, ale i pro rodiče. Jak je můžeme využít u dětí.
Relaxace pro mámy, táty a pěstouny – Povíme si o tom, jak zvládat zátěžové situace, abyste jenom nepřežívali, ale život si i užívali :-) Prakticky si vyzkoušíme spolu různé formy relaxace, nabídnu vám zajímavé techniky, které Vám pomohou v životě. 
 Celý seminář je postaven tak, abyste jste se dozvěděli nové věci, ale zároveň na několik hodin se někdo postaral o Vás a naučil Vás relaxovat.
Informace o lektorovi, Markéta Křížková, Dis.: porodní asistentka, specializovaná dětská sestra – autorka (kniha: „Baby motýlí masáže“) Pracuje s ženami, které nemohou otěhotnět (hluboké úlevové techniky). Vyučuje relaxační techniky pro novorozence a kojence (Baby motýlí masáže) jako hlavní lektor dětské sestřičky. Zabývá se arteterapií a tu využívá v péči o ženy, děti a rodiče.

14.00 až 17.00 hodin: DEN (ODPOLEDNE) OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Seznámíme Vás s tím, jak a komu raná péče pomáhá. Prohlídnete si stimulační hračky a pomůcky. Provedeme Vás prostory Slezské diakonie, Úseku Brno a v rámci prohlídky Vás seznámíme s terapeutickou místností snoezelen, kterou jsme otevřeli pro naše klienty v červnu tohoto roku.
Počet míst na pořádaných akcích je omezený, je třeba svou účast předem potvrdit na rp.dorea@slezskadiakonie.cz
Srdečně Vás zveme na pořádané akce a těšíme se na setkání s Vámi.